Forum KMF Film.org.pl
Silent Hill - filmy (2006 / 2012) i seria gier - Wersja do druku

+- Forum KMF Film.org.pl (https://forum.film.org.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forum.film.org.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forum.film.org.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27)
+--- Wątek: Silent Hill - filmy (2006 / 2012) i seria gier (/Thread-Silent-Hill-filmy-2006-2012-i-seria-gier--593)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

RE: Silent Hill - Mierzwiak - 14-07-2012

No cóż, zobaczymy jak wypadnie, zakładając oczywiście, że w ogóle będzie miała coś do zagrania. Bassett nazywa ten film horrorem psychologicznym, osobiście potraktowałbym to ze sporą rezerwą. Grunt żeby nie irytowała, a będzie ok. Na razie ma punkty za wygląd. Ta fotka na tle ognia (zapewne ze sceny w "wesołym" miasteczku) jest kapitalna.

Wracając jeszcze do klipu - utworzenie barykady z łóżka to dobry pomysł, ale za plecami mają bodaj ze dwie pielęgniarki :P

Open Road daje dupy z trailerem. Powinien pojawić się najpóźniej za kilka dni, kiedy wrażenia po Comic Con będą wciąż jeszcze ciepłe i film będzie się przewijać w newsach, tymczasem jest mowa o najbliższych "tygodniach". Naprawdę, żarty jakieś.

RE: Silent Hill - Khet - 14-07-2012

W kwestii klipu - już abstrahując od jakości obrazu; podobają mi się zdjęcia. Tzn dość klaustrofobiczna atmosfera, dzięki kamerze nie odstępującej łóżka z Vincentem na dalej niż 30 cm. Byłoby idealnie, gdyby było ciemniej.

Co do promocji - pewnie w ciągu najbliższych godzin wypuszczą drugi clip (przynajmniej tak podpowiada logika). Trailer natomiast powinien pojawić się w tym miesiącu. Oby tylko nie przesadzili teraz w drugą stronę - tj. wypuszczając masę zdjęć, clipów i innych materiałów w przeciągu ledwie trzech miesięcy.

Opowieści o horrorze psychologicznym to raczej od początku można było między bajki włożyć ;-) Wystarczy, żeby mi juchą w stronę ekranu nie tryskali co minutę i będzie git.

RE: Silent Hill - Mierzwiak - 15-07-2012

Zdjęcia też zaczynam doceniać. W sumie sam nie wiem czemu taka była moja pierwsza reakcja. Serio, czego się spodziewałem?

Jasność zawsze będzie problemem, w pierwszym filmie też była, może poza sceną w alejce. Byłoby naprawdę świetnie, gdyby tam było autentycznie ciemno, a Heather miała latarkę. I tyle. No ale...

RE: Silent Hill - military - 15-07-2012

Klip z pielęgniarkami ładny (choć trochę zbyt piłowaty), ale taki... głuuuuupi...

W 5 sekund bohaterowie ustalają, że pielęgniarki są niegroźne, jeśli jest się cicho, a następnie zaczynają robić wszystko tak głośno, jak to możliwe. I jeszcze "hurry!" - nie, nie spiesz się, kretynko, wręcz przeciwnie. Powolne działanie nie tylko byłoby bezpieczniejsze, ale i scena miałaby więcej napięcia.

Niby jedna scena, ale pierwsza, jaką pokazali - i już taka durnota.

RE: Silent Hill - Martinipl - 15-07-2012

mnie ten klip nie przekonuje - za "dopieszony" obraz a laska nijaka. Może w praniu wyjdzie lepiej.

RE: Silent Hill - Mierzwiak - 15-07-2012

Fotka plakatu promocyjnego rozdawanego na Comic Con, przedstawiającego... głowę jakiegoś potwora? https://twitter.com/sarahchavis/status/224308357354373121/photo/1

Uświadomiłem sobie, że ten klip z pielęgniarkami jest lepszy niż cokolwiek związanego z Silent Hill: Downpour co miałem okazję widzieć (fotki, zwiastuny, gameplaye) więc nie jest źle :)

RE: Silent Hill - Khet - 15-07-2012

Ciut lepsza jakość:
http://i47.tinypic.com/148ge1d.jpg

Pojawiły się teorie, że to Leonard (widać włosy), który w filmie jest podobno ślepy. W sumie to tylko plakat na potrzeby Comic-Con, ale spodziewałem się czegoś mniej... dziwnego :P

RE: Silent Hill - Khet - 26-07-2012

Trailer pojawi się w piątek, nareszcie.

Na marginesie, Bassett napisał, że nie widział trailera na oczy - oby nie było obory. Boję się tego, jaki pomysł Open Road mogą mieć na kampanię promocyjną.

RE: Silent Hill - Mierzwiak - 26-07-2012

Biorąc pod uwagę że premiera jest w Halloween, będą pewnie próbowali sprzedać go jako typowego straszaka. No ale zobaczymy, tak czy siak czekam bardzo, bo w końcu będziemy mieć jakieś szersze pojęcie jak to wszystko wygląda.

RE: Silent Hill - Lawrence - 27-07-2012

Silent Widmo.

RE: Silent Hill - Khet - 27-07-2012

Bassett napisał, że dzisiejszy trailer nie będzie posiadać żadnych ostrzejszych ograniczeń wiekowych, ergo nie ma co oczekiwać żadnej większej makabry :p Z drugiej strony jest to trailer przeznaczony na rynek amerykański - w ciągu następnych tygodni pojawić się ma wersja ogólnoświatowa, która prawdopodobnie będzie nieco różnic się zawartością (głównie dlatego, że będzie można olać idiotyczne zasady MPAA).

Ale to akurat żaden problem - w końcu trailer pierwszego filmu też nie pokazywał nie wiadomo czego, a był świetny.

RE: Silent Hill - Mierzwiak - 27-07-2012

No dobra ale kiedy ten trailer bo nie mogę się doczekać :) Pytanie tylko czy będzie ekscytacja czy wycie z rozpaczy ;]

Optymistyczna wersja, to pomiędzy 22.00, a 23.00 naszego czasu. Pesymistyczna - dopiero po północy :p

Co do samego trailera, to ja jestem przygotowany na to, że może być różnie, przy czym nadal bardziej martwi mnie nie jakość filmu, a tego co wykombinowało Open Road.

RE: Silent Hill - koronex1989 - 27-07-2012

Trailer ma być o 13 w Stanach. U nas ma być gdzieś o 19:

http://www.timeanddate.com/worldclock/fixedtime.html?msg=Silent+Hill%3A+Revelation+3D+Trailer&iso=20120727T13&p1=179

To to jest jeszcze bardziej optymistyczna opcja, ale i tak wolę się nastawić na późniejszą godzinę ;-) Przy czym - 19.00 to jest wg. tej strony, natomiast w praktyce powinno być godzinę później.

RE: Silent Hill - Karol - 27-07-2012

Też nie wiem na co się szykować. Nie mogę się pozbyć złych przeczuć, ale cóż, zobaczymy za kilka godzin...

Albo raczej za kilka miesięcy:) Trailer poprzedniego filmu podobał mi się bardzo, ale było znowuż sporo elementów które mnie początkowo przerażały (jak chociażby wiejski tłum). Właściwie do samej premiery nie było wiadomo czego się ostatecznie spodziewać.

Nie wiem na ile trailer Revelation będzie zdradzał historię, mam tylko nadzieję, że pierwsze wrażenie będzie bardziej pozytywne, niż po premierze clipu z ComiCon - jego musiałem przetrawić przez noc, tak naprawdę.

EDIT

Trailer: http://ca.movies.yahoo.com/movie/silent-hill-revelation-3d/trailers/

RE: Silent Hill - nawrocki - 27-07-2012

No, nie wygląda to zbyt dobrze. Może to kwestia montażu samego trailera, ale gdyby nie tytuł i kilka ujęć, pomyślałbym że to kolejny gówniany horrorek na halloween.

RE: Silent Hill - koronex1989 - 27-07-2012

Lipa ,lipa i jeszcze raz lipa. Jest tu parę bardzo dobrych ujęć ale w ogólnym rozrachunku trailer pozostawia negatywne wrażenie. I co najgorsze aktorka grająca tu główną rolę zupełnie mnie nie przekonuje(mimo że to tylko fragmenty)

Ok, na gorąco - wygląda lepiej, niż się spodziewałem.

Na plus scenografia i zdjęcia (na tyle, na ile da się ocenić po dość dynamicznie zmontowanym trailerze) oraz sporo scen, które na pierwszy rzut oka naprawdę mi się podobają. No i nadal ciężko mi powiedzieć coś złego o Heather/Clemens.

Co mi się NIE podoba - jednak widać mniejszy budżet, jeśli chodzi o CGI. Fajnie że mgła jest gęstsza niż poprzednio, ale momentami wygląda to zbyt sztucznie. No i ta scena z Alessą idącą ulicą - wygląda fajnie (identyczna scena jest w SH: Origins), ale chyba nazbyt efekciarsko.

Jednak mimo wszystko mogli ciut lepiej to zmontować. Pokazać więcej samego miasta (na co liczyłem) i dać spokój "trójwymiarowymi" napisami i wstawkami. Zwłaszcza to "3D" na końcu lecące w stronę ekranu jest trochę żenujące.

Jestem również ciekawy jak wyjaśnią te fabularne nawiązania do SH3 - w końcu w poprzednim filmie nie było mowy o symbolach Halo of the Sun i pieczęci Metartona.