Forum KMF Film.org.pl
Silent Hill - filmy (2006 / 2012) i seria gier - Wersja do druku

+- Forum KMF Film.org.pl (https://forum.film.org.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forum.film.org.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Film a gry komputerowe (https://forum.film.org.pl/Forum-Film-a-gry-komputerowe--27)
+--- Wątek: Silent Hill - filmy (2006 / 2012) i seria gier (/Thread-Silent-Hill-filmy-2006-2012-i-seria-gier--593)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

RE: Silent Hill - koronex1989 - 27-07-2012

Jest jeden mały plus. W poprzednim filmie nie lubiłem zmiany co jakiś czas scenerii: Silent Hill/świat zewnętrzny. W przypadku dwójki wszystko wskazuje na to że po początkowych 15- 20 minutach miejscem akcji na dobre pozostanie Silent Hill. I na to liczę. I oby ten zwiastun był mylący w przeciwieństwie do filmu.

RE: Silent Hill - Khet - 27-07-2012

Ten trailer to w ogóle jest przede wszystkim na rynek amerykański i ma rozreklamować to, jako typową Halloweenową pozycję. Stąd pewnie tragiczny montaż, tagline'y i ogólna otoczka.

Bo same sceny z filmu podobają mi się generalnie, pomijając już wspomniane wyjątki i efekty. CGI jest mimo wszystko za dużo, przynajmniej jak na 2 minutowy zwiastun.

RE: Silent Hill - Mierzwiak - 27-07-2012

Nie jest źle, oczywiście montaż pod typowego straszaka jest aż nadto oczywisty, a sceny oparte na CGI które pokazano to pewnie większość z tego, co jest w filmie, ale co mnie bardzo, ale to bardzo martwi, to że wygląda na to iż klimatowi i stronie wizualnej pierwszego filmu to nawet do pięt nie dorośnie. No i CGI wygląda naprawdę biednie, zwłaszcza ta nieszczęsna mgła :(

(27-07-2012, 19:27)Khet napisał(a): CGI jest mimo wszystko za dużo, przynajmniej jak na 2 minutowy zwiastun.
Skoro trailer takiego "Dzień w którym zatrzymała się Ziemia" mógł pokazać wszystkie efekty, to tutaj tym bardziej :)

RE: Silent Hill - Albertino - 27-07-2012

Wygląda spoko. Na cuda nie liczę, ale niech chociaż będzie poziom jedynki.

Tylko dlaczego ta cyfra? :/

Obejrzałem na spokojnie i w sumie... podoba mi się.

To znaczy - nadal męczy mnie ta mgła i nadmiar WIDOCZNEGO CGI (bo do obecności efektów nie mam nic, sęk w tym, że poprzedni film pokazał że można je wykorzystać mądrze).

W sumie większość pojedynczych scen bardzo mi się podoba (przemiana miasta, gdy Dahlia każe Heather uciekać - to może być naprawdę mocne na dużym ekranie). Występy Pyramid Head'a zapowiadają się kozacko, Carrie Anne-Moss wygląda nieźle, a designowi Otherworld nie mogę w sumie nic zarzucić.

Mam nadzieję, że to stężenie akcji i efektów to faktycznie na potrzeby trailera i że klimat całości jednak będzie nieco spokojniejszy. Jeśli scenariusz da radę, to to może być mimo wszystko całkiem dobry film. Szkoda tylko, ze Open Road woli się skupiać na efekciarstwie:)

(27-07-2012, 20:48)Khet napisał(a): designowi Otherworld nie mogę w sumie nic zarzucić
A ja tak - wygląda jak z gier Homecoming i Downpour, czyli jest industrialnie, ale zbyt bajerancko i przede wszystkim za jasno!!! Świetlówki zwisające z sufitu? W Silent Hill?! :)

Ale ok, już niech im będzie. Oby w miarę spoko napisana historia dała radę, żeby klimat mimo wszystko był, a będzie można przeboleć, że jest to jeszcze mniej silenthillowe niż film Gansa.

Aha, Vincent z tym gry będzie mieć chyba wspólne tylko imię.

RE: Silent Hill - Mefisto - 27-07-2012

Wygląda jak powtórka z rozrywki po prostu. CGI mało przekonujące tym razem. Niemniej poczekamy-zobaczymy.

Co do tych świetlówek :D :
[Obrazek: 559px-Otherworld.PNG]

Oczywiście żartuję sobie, rozumiem co masz na myśli. Mimo wszystko uważam jednak, że to nadal wygląda lepiej niż Homecoming. Może jeśli będzie więcej czasu na przyjrzenie się scenografii, to wypadnie to lepiej. Ciekawe jak będzie wyglądał pod tym względem europejski trailer (i kolejny pretekst do czekania).

W sumie w tej chwili nie jestem zawiedziony, ani specjalnie podekscytowany - jest okej i nadal są szanse na dobrą kontynuację. Bardziej ciekawi mnie to, o czym już wspominałem - jak Bassett połączył tu wątki z poprzedniego filmu, z tymi z Silent Hill 3. I przede wszystkim jak rozwiązał problem zakończenia pierwszego filmu.

RE: Silent Hill - Mefisto - 27-07-2012

swoją drogą to dziewcze mi mocno Michelle Williams w tym zwiastunie przypomina

(27-07-2012, 21:19)Khet napisał(a): Oczywiście żartuję sobie, rozumiem co masz na myśli.
Dokładniej mam na myśli to, że idealna pod tym względem była scena w alejce w pierwszej części. Nie było smolistej ciemności, wiadomo, ale cholera było ciemno, a nie JASNO :)

(27-07-2012, 21:19)Khet napisał(a): W sumie w tej chwili nie jestem zawiedziony, ani specjalnie podekscytowany - jest okej i nadal są szanse na dobrą kontynuację.
Tu się zgadzamy w 100% :)

RE: Silent Hill - Karol - 27-07-2012

Cytat:swoją drogą to dziewcze mi mocno Michelle Williams w tym zwiastunie przypomina

Dokładnie! No i Carrey Mulligan :)

A zwiastun - no cóż, jest lepiej niż myślałem. Mam nadzieję, że sceny poza miastem to tylko krótki wstęp (zwieńczony porwaniem ojca),a później już tylko good old Silent Hill. Wizualnie - mimo wszędobylskiego CGI - jest naprawdę dobrze, scenograficznie i kostiumowo jest pięknie (potworek z manekinów zadziwiająco dobry), zdjęcia w odpowiednim klimacie (choć ZA JASNO! I gdzie to silenthillowe ziarno?! Jakieś filtry może?), a aktorsko wygląda to niezgorzej (Carrie-Anne jako Claudia? SPOT-ON!). Jon Snow trochę denerwuje, bo Silent Hill (growe przynajmniej) zawsze było horrorem osobistym, skupionym wokół jednej samotnie przemierzającej miasto jednostki, a tu proszę - pomagier (choć to, że jego intencje nie są najlepsze jest wesoło oczywiste). Nie wspominając, że i tak w tym Silent Hill jakoś tłoczno... znowu.

Dobra, w skrócie: całkiem dobra odtwórczyni głównej roli, nieźle wyglądające epizody (jak miło, że nie pokazali Radhy!), miejscówki i motywy z gier (chociaż Heather do SH nie przywiódł wielki napis na ścianie "Come to Silent Hill" - lol, dobrze, że nie neon...), strefa wizualna (bo o audio trudno coś powiedzieć), daje nadzieję na coś przynajmniej na poziomie pierwszego SH (które, mimo pewnych zarzutów i ogólnego niewykorzystanego potencjału, wciąż się broni!), choć obawiam się, że na więcej liczyć nie powinniśmy. Ale hej, kocham Silent Hill więc naturalnie postaram się być optymistą w temacie ;).

Cytat:(chociaż Heather do SH nie przywiódł wielki napis na ścianie "Come to Silent Hill

Sajlent Hyyyyllll! Sajlent Hyyyyyyyyyyyyllllllllllllllll!!!

Po kilkukrotnym obejrzeniu chyba coraz bardziej mi się podoba, a CGI mgła jest najgorsza gdy Heather wychodzi z mieszkania. Kamera filmuje ją z bliska, a po twarzy przesuwają jej się jakieś dziwaczne, gęste obłoki.

Cytat:Sajlent Hyyyyllll! Sajlent Hyyyyyyyyyyyyllllllllllllllll!!!
Błagam, nadal to słyszę :D Wprawdzie otwarcie pierwszego SH jest wg. mnie całkiem dobre, ale w tym konkretnym przypadku Gans przeszarżował trochę.

Jeśli o trailer chodzi, to ja w sumie już wyzbyłem się jakichś większych negatywnych odczuć. Na mgłę i CGI postanowiłem nie zwracać uwagi póki co, a zamiast tego skupiłem się na poszczególnych scenach i ujęciach, które spodobały mi się już za pierwszym razem. Chyba trzeba jednak przywyknąć do tego, że Bassett to jednak nie Gans i mimo oczywistych inspiracji, jego styl może być bardzo odmienny. Najważniejsze, że wiele scen wzbudziło moją ciekawość - przyznam, że przed obejrzeniem pierwszego filmu spodziewałem się mniej więcej, jak potoczy się historia (mimo oczywistych różnic względem growego pierwowzoru). Tym razem jest inaczej, niby znam SH3 doskonale, ale i tak nie jestem pewien czego się spodziewać.

Plus taki, że nie trzeba czekać długo na premierę:)

RE: Silent Hill - military - 28-07-2012

Największy problem tego zwiastuna jest taki, że 23-latka gra uczennicę liceum. To wygląda po prostu dziwnie. Reszta - dam szansę, zobaczę.

RE: Silent Hill - Albertino - 28-07-2012

Chyba muszę obejrzeć ten trailer jeszcze raz, bo czytam w każdym poście o CGI, a ja tam nic strasznego nie widzę. Przynajmniej w porównaniu z jedynką, gdzie przecież też były takie popisy CGI rodem sprzed dziesięciu lat:

RE: Silent Hill - Khet - 28-07-2012

Większość efektów w pierwszym SH wygląda super nawet teraz. Pomijając dwie wpadki - zjazd kamery w dół Otherworld na początku oraz wejście Rose do miasta (gdzie greenbox bije po oczach), wszystkie efekty są użyte ze smakiem i czasami nie jest nawet wiadomo, gdzie dokładnie użyto CGI. Mówię oczywiście o mniej oczywistych sytuacjach, bo taka przemiana miasta to inna sprawa.

W trailerze Revelation CGI jest zdecydowanie za bardzo widoczne w paru momentach, no ale jak mówię - może w gotowym filmie nie będzie to się tak w oczy rzucało, a sama mgła w 3D wypadnie lepiej. Właściwie, to ta mgła najbardziej kojarzy mi się ze sceną z "zaświatów" z ostatniego Pottera, gdzie ewidentnie było widać że postaci są w pewnym sensie wycięte z tła. Tyle, że HP miał nieporównanie większy budżet:)

Ale to tyle w kwestii czepiania się z mojej strony, bo reszta wygląda naprawdę dobrze.

RE: Silent Hill - Mierzwiak - 28-07-2012

Albertino, przecież ten trailer momentami straszy tak słabym CGI, że można dostać skurczu mięśni gałek ocznych :) Pierwszy film może nie miał zbyt dobrze zrobionych robali, a obróbka dzieciaczków na początku była totalnie zbędna (surowe ujęcia z planu są sto razy straszniejsze), ale efekty trzymają bardzo wysoki poziom i jak pisze Khet jest mnóstwo momentów, w których nawet nie potrafiłbyś wskazać, co konkretnie w danym ujęciu zrobiono, np:

[Obrazek: silenthill021.jpg]
[Obrazek: silenthill023.jpg]
[Obrazek: silenthill045.jpg]
[Obrazek: silenthill047.jpg]

RE: Silent Hill - Karol - 28-07-2012

No ba - nie bez powodu pierwsze SH dostało Złotego Kraba za efekty wizualne ;).

RE: Silent Hill - shamar - 28-07-2012

Widzę, że twórcy kopiują wizualne patenty z rimejka "Nocnej Mary z Elm Street". Poza tym jest kilka ujęć wyglądających jak wyciągniętych z gry (dokładnie taka jakość graficzna) i... blada dziewczynka-truposz, rodem z azjatyckich horrorów?

Liczę, że będzie lepszy niż 1, choć znów widzę zastępy ludzi a to spieprzyło najbardziej tamtą część.