Forum KMF Film.org.pl
Trylogia Back to the Future (1985-1990) - Wersja do druku

+- Forum KMF Film.org.pl (https://forum.film.org.pl)
+-- Dział: Działy tematyczne (https://forum.film.org.pl/Forum-Dzia%C5%82y-tematyczne--5)
+--- Dział: Serie filmowe (https://forum.film.org.pl/Forum-Serie-filmowe--21)
+--- Wątek: Trylogia Back to the Future (1985-1990) (/Thread-Trylogia-Back-to-the-Future-1985-1990--68)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

- Crov - 26-12-2010

Ja także ukończyłem pierwszy odcinek. Powiedziałbym, że zabawa to jakieś maks dwie godziny, kiedy słucha się wszystkich dialogów i klika po wszystkim, czym się da. To połowa drugiego Call of Duty Modern Warfare, więc tragedii nie ma, a gra się przyjemnie. Wesołe, jest klimat, Doc nawet mówi shit, tak jak w filmie, i w ogóle. Zobaczymy jak to się sprawdzi jako całość.

- AliEns00 - 27-12-2010

Witam,

oczywiście seria BTTF jest dla mnie absolutnym klasykiem, jednakże od zawsze zastanawia mnie jedna rzecz, która ma bardzo istotne znaczenie dla sensu całej 3 części trylogii.

Doc przenosząc się na Dziki Zachód uszkodził układ do przenoszenia w czasie, Marty wraca po niego i indianie przebijają mu bak paliwa. W zasadzie cała III część opiera się na ich próbach znalezienia substytutu dla paliwa. Czy logicznie nie powinni oni udać się do DeLoreana którym przyleciał Doc i wymienić bak albo przynajmniej skorzystać z paliwa ??

Wg mnie to rozwala cały pomysł ich przygód w 1885.

Proszę o inne interpretacje jeśli się mylę.

Pozdrawiam

- gigacz - 27-12-2010

Jeśli wzięli by tamten, to powstałby paradoks mogący zakłócić kontinuum czasowe i zniszczyć cały wszechświat :mrgreen: .

- Mefisto - 30-12-2010

To niemożliwe, gdyż DeLorean, którym przypadkowo przeniósł się Doc w przeszłość, jest tym samym, którym potem wraca po niego Marty.

- Arahan - 30-12-2010

Od 5 stycznia seria wraca do kin :)
Trzeba się będzie przejść.

- Danus - 30-12-2010

Mefisto napisał(a):To niemożliwe, gdyż DeLorean, którym przypadkowo przeniósł się Doc w przeszłość, jest tym samym, którym potem wraca po niego Marty.
Tak, ale jak Marty przenosi się na Dziki Zachód to moim zdaniem DeLoren którym przeniósł się przypadkowo Doc mimo wszystko powinien tam być.

- AliEns00 - 30-12-2010

Mefisto napisał(a):To niemożliwe, gdyż DeLorean, którym przypadkowo przeniósł się Doc w przeszłość, jest tym samym, którym potem wraca po niego Marty.

to nie ma nic do rzeczy - przecież DeLorean musi stać ukryty przez te lata żeby Marty w 1955 roku mógł nim wrócić do 1885 (zresztą gdy Marty wraz z Doc'kiem wraca drugi raz do 1955 to też używają tego samego DeLoreana co Marty który po naprawieniu kontaktów pomiędzy rodzicami wraca po raz pierwszy do domu i nie przeszkadza to aby w jednym miejscu były dwa DeLoreany)

wg mnie jest to błąd logiczny (wiadomo że w takich filmach jest ich wiele) jednakże ten wpływa na cały sens III epizodu

- Predator895 - 30-12-2010

Arahan napisał(a):Od 5 stycznia seria wraca do kin :)
Trzeba się będzie przejść.

Patrz kilka postów wcześniej <<:P

- Arahan - 30-12-2010

sorki, do usunięcia :)

- gigacz - 30-12-2010

AliEns00 napisał(a):

to nie ma nic do rzeczy - przecież DeLorean musi stać ukryty przez te lata żeby Marty w 1955 roku mógł nim wrócić do 1885 (zresztą gdy Marty wraz z Doc'kiem wraca drugi raz do 1955 to też używają tego samego DeLoreana co Marty który po naprawieniu kontaktów pomiędzy rodzicami wraca po raz pierwszy do domu i nie przeszkadza to aby w jednym miejscu były dwa DeLoreany)

wg mnie jest to błąd logiczny (wiadomo że w takich filmach jest ich wiele) jednakże ten wpływa na cały sens III epizodu

Nie jest to żaden błąd.
1. Doktorek zostawia pojazd w kopalni z listą rzeczy do naprawienia.
2. Marty i "młody" Doktorek odkopują go i naprawiają.
3. Marty cofa się w czasie do 1885 - tam ma przedziurawiony bak.

I teraz: jeśli wziąłby bak z tego zostawionego w kopalni powstał by paradoks, bo w 1955 odkapano by rozkręcony pojazd. To zbyt duże utrudnienie fabularne. Nikt przy zdrowych zmysłach nie wrzuciłby wątku który tak spowolniłby fabułę i akcję. Do tego powstałby paradoks, bo doktorek nie wiedział jeszcze że bak będzie przedziurawiony :)

- Mefisto - 30-12-2010

Dokładnie tak, nie mówiąc już o tym, że cofając się w czasie z odkopanym DeLoreanem Marty zmienia tą przeszłość.

- Crov - 05-01-2011

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=A2S7J_JBWds[/youtube]

RE: Powrót do Przyszłosci - Back To THe Future - Mr. ?? - 22-05-2011

1 część - 10/10
2 część - 9/10
3 część - 10/10
Najbardziej podobało mi się pokazywanie jednego miasta w różnych czasach. Chociaż rok 2015 jest trochę za kolorowy, za to alternatywny rok 1985 bardzo mi się podobał.
Postacie Biffa, Griffa i Buforda Tannenów.

RE: Powrót do Przyszłosci - Back To THe Future - Joe Chip - 13-08-2011

Odświeżyłem trylogię. Już trochę nie ogląda mi się to tak fajnie jak dawniej. Najwyraźniej familijne bajeczki już nie dla mnie. No, ale oczywiście trylogia to klasyka, która tak udatnie odświeżyła motyw podróży w czasie i z takim pietyzmem zadbano by miasto w różnych czasach były jak żywe aby widz miał poczucie jakby Marty naprawdę się przeniósł do przeszłości i przyszłości. I to jest magia tej trylogii. Chciałbym coś podobnie wyglądającego lecz w tonie serio. Wydawało mi się, że "Donnie Darko" będzie czymś czego oczekiwałem a to było jednak co innego. :P

RE: Powrót do Przyszłosci - Back To THe Future - Martinipl - 13-08-2011

Wstyd - kupiłem 3-pak, ten MetalCase jakieś 2-3 lata temu i do teraz leży w folii. Boję się konfrontacji z dziecięcymi marzeniami i zamiast oglądać BttF, omijam za każdym razem, kiedy mam spędzić wieczór przed TV :/

RE: Powrót do Przyszłosci - Back To THe Future - patyczak - 13-08-2011

Ja oglądałem niedawno i odbiór się nie zmienił:)

RE: Powrót do Przyszłosci - Back To THe Future - Snappik - 24-04-2012

Nie wiem czy było - http://en.fishki.net/comment.php?id=112361

RE: Powrót do Przyszłosci - Back To THe Future - military - 19-06-2012

Jedynka to film, w którym genialnie zadziałało po prostu wszystko. Idealny w każdym aspekcie, od pierwszej do ostatniej minuty. Po prostu magia kina. Oglądałem z bananem na ryju i podziwem dla twórców. 10/10

Dwójka - za szczyla moja ulubiona część serii - niestety gorsza. W sumie nie wiem, co nie zagrało. Nie dłużyła mi się, ale już tak nie ekscytowała. Chyba jest trochę przekombinowana - za bardzo Zemeckis skupił się na komplikowaniu historii, za mało na bohaterach - a przecież to na relacjach między bohaterami opierała się jedynka, a reszta była tłem. Tu jest na odwrót, no i niestety - nie działa to tak sprawnie. Choć i tak jest lepiej, sprytniej, mądrzej i ciekawiej niż w 99% współczesnych blockbusterów. 7/10, ale takie 7, o którym np. John Carter może tylko marzyć.

Seans trójki zostawiam na jutro.

RE: Powrót do Przyszłosci - Back To THe Future - Phil - 24-06-2012

I ja sobie odświeżyłem tę zacną trylogię. Zgadzam się z kolegą. Jedynka to film po prostu piękny. Tyle mogę powiedzieć.

Zgodzę się też co do zarzutów wobec dwójki. W ogóle z jednej strony podziwiam Zemeckisa za to jak mądrze wyszedł z tego otwartego zakończenia jedynki (które przecież w oryginale do niczego sensownego nie miało prowadzić), ale widać niestety że sam się też tym zakończeniem wkopał i nieźle trzeba było się nagimnastykować, żeby wyjść obronną ręką. Udało się, chociaż początek w przyszłości do najlepszych fragmentów filmu nie należy. Za to kiedy wracamy do lat 50 - film zamienia się w istny majstersztyk. Za każdym razem nie mogę nadziwić się, jak to wszystko jest świetnie zrealizowane. Szacun.

Dojrzałem w końcu też do trójki. Do tej pory nie podobała mi się ta część. Tym razem doceniłem powrót to bohaterów zamiast zabaw z czasowymi paradoksami (to o czym pisał military). Miejscami trochę nudnawy, ale bardzo sympatyczny film. Jeden z tych, których się już nie kręci.

Ogólnie o ile bezapelacyjnie sequele wypadają gorzej od oryginału, tak nie wyobrażam sobie odpalenia tylko pierwszej części i na tym seansu zakończenia. To ogląda się jak jeden sześciogodzinny film. Brawo.

RE: Powrót do Przyszłosci - Back To THe Future - military - 24-06-2012

Cytat:mądrze wyszedł z tego otwartego zakończenia jedynki (które przecież w oryginale do niczego sensownego nie miało prowadzić)

A to nie było tak, że pierwotnie zakończenie było zamknięte, a całe to "To be continued" i powracającego doktorka dodano po decyzji o kręceniu sequeli?