Forum KMF Film.org.pl
Natural Born Killers DirCut? - Wersja do druku

+- Forum KMF Film.org.pl (https://forum.film.org.pl)
+-- Dział: Kino domowe (https://forum.film.org.pl/Forum-Kino-domowe--43)
+--- Dział: Wydania Blu-ray/dvd (https://forum.film.org.pl/Forum-Wydania-Blu-ray-dvd--45)
+--- Wątek: Natural Born Killers DirCut? (/Thread-Natural-Born-Killers-DirCut--800)Natural Born Killers DirCut? - Mefisto - 12-03-2008

No właśnie - ile właściwie trwa najdłuższa wersja tego filmu. Wiem, że są przynajmniej 3. Pierwsza jest maksymalnie pocięta, druga - wydana też u nas - trwa około dwóch godzin (w zależności od źródła 1:50 - 1:59, sam nie wiem co o tym myśleć). No i trzecia to ta najpełniejsza, w której widzimy dokładnie zabójstwo producentki Wayne'a i naczelnika więzienia. Czy istnieje jeszcze pełniejsza wersja (scen wyciętych z Ashley nie liczę)? I w ogóle gdzie można nabyć pełną?
Czy ktoś zastanawia się nad takim opisem do działu na stronie?


- Mefisto - 12-03-2008

Tyler Durden napisał(a):Czy wersja bez cenzury różni się czymś istotnym od wersji podstawowej? To znaczy czy oprócz ewentualnego jeszcze większego epatowania scenami przemocy jest jakaś usunięta scena wiążąca się z tym?

no właśnie zależy która wersja
generalnie tu masz niezłe porównanie:
http://www.schnittberichte.com/schnittbericht.php?ID=661

to zdaje się być najpełniejsza wersja do jakiej dotarłem - zawiera skrócenie o głowę naczelnika, zabójstwo producentki i parę rozszerzonych scen o krew - generalnie większość z tego jest obecna na tym wydaniu, które posiadam (brakuje tylko dwóch powyższych, nad czym ubolewam)
oczywiście takich scen jest więcej - tyle, że Stone je usunął (w tym alternatywne zakończenie, wg mnie lepsze) i wszystkie one są do wglądu w dodatkach. Jednak co dir cut, to dir cut.

a tu jeszcze sympatyczny screenek z dokumentu:
[Obrazek: stone.jpg]